PERSPEKTYWY
Dewiza

Piątek, 19 - Październik 2018r.
menu

WYCIECZKA DO TVP3 OPOLE

Uczniowie zobaczyli główne studio, w którym codziennie nagrywane są transmisje na żywo i emitowane w TVP3 OPOLE.

Nasza redakcja ZS Magazine po raz pierwszy spotkała się z ludźmi, których oglądamy na ekranach regionalnej telewizji. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób dziennikarze piszą zapowiedzi, montują i scalają ze sobą wszystkie wątki oraz kręcą reportaże. Byliśmy podczas zapowiedzi informacji do Kuriera Opolskiego, dzięki temu jako pierwsi dowiedzieliśmy się, że nastąpiło otwarcie bazy lotniczej pogotowia ratunkowego w Polskiej Nowej Wsi. Zwiedziliśmy news-room, pokój wydawcy, operatorów, kierownika produkcji i archiwum, w którym gromadzone są materiały od czasu istnienia telewizji w Opolu. Nie zabrakło pytań od naszych dziennikarzy, uczniowie chcieli wiedzieć, jakie wpadki zdarzały się na antenie, co się robi, gdy któryś z zaproszonych gości nie zgłosi się do programu, jak prowadzi się rozmowy z zaproszonymi ludźmi oraz jak szuka się interesujących tematów. Dodatkowo zyskaliśmy wiedzę dotyczącą przyszłej pracy w telewizji, możliwości odbycia stażu. Wyjazd wzbogacił młodych dziennikarzy o wiedzę i nowe doświadczenie oraz odbył się w związku z realizacją projektu ?Życie pełne BLASKU? w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 ?Bezpieczna i przyjazna szkoła?.

newsduze/tvp1.jpeg

newsduze/tvp2.JPG

newsduze/tvp3.JPG

newsduze/tvp4.JPG

newsduze/tvp5.JPG

Autor tekstu: A. Szyszka (2LO)

Publikacja aktualności: 2017-02-07, godz.: 12:26
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 821842