Dewiza

Poniedziałek, 20 - Wrzesień 2021r.
menu

WYWALCZYLI PIERWSZE MIEJSCE

Tegoroczne XL Wojewódzkie Zawody Strzeleckie „O Srebrne Muszkiety” zakończyły się kolejnym zwycięstwem uczniów Zespołu Szkół w Głogówku. Wzięło w nich udział 12 drużyn ze szkół z województwa opolskiego, w tym 4 zespoły dziewcząt i 8 drużyn chłopców.

Każdy zawodnik oddał 30 strzałów do tarczy z odległości 50m, co wymaga od uczestników wielu zdolności koordynacyjnych. Uczniowie Zespołu Szkół w Głogówku zajęli pierwsze miejsce zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt oraz będą reprezentowali województwo opolskie podczas finałów centralnych, które odbędą się w dniach 29.05.2017r. - 31.05.2017r. w Centrum Sportowym Klubu „Zawisza” w Bydgoszczy. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła Stefania Muller (3LO), drugie Marta Mielnik (3LO), a trzecie Karolina Ćwięczek (3LO). W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Aleksander Tyburczy (1LO), trzecie Michał Karel (1T), tuż za podium uplasował się Kamil Winkler (1T).

Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.