PERSPEKTYWY
Dewiza

Piątek, 14 - Grudzień 2018r.
menu

WIADOMOŚCI SZKOLNE W ZS GŁOGÓWKU

Zajęcia odbywają się w związku z realizacją projektu "RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA" - kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego - Etap II" dofinansowanego w ramach rządowego "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017". Młodzież uczy się wykorzystywać dostępne technologie tele-informatyczne do tworzenia właściwego produktu medialnego – szkolnych wiadomości ZS TV w Głogówku. Młodzi dziennikarze chętnie zbierają materiały reporterskie, przeprowadzają wywiady i montują programy. Wyrabiają nawyki uważnego obserwowania rzeczywistości i jej komentowania.

23 października wMuzeum Polskiej Piosenki w Opolu młodzież spotkała się i nagrała wywiad z piosenkarką a także aktorką Anną Karwan.

20 listopada grupa emitująca wiadomości szkolne pojechała do Warszawy. Podczas wizyty w TV S.A. poznali infrastrukturę dużego ośrodka medialnego, sposoby przygotowania, montażu i produkcji materiałów telewizyjnych od strony technicznej. Zaskoczeniem dla młodzieży była logistyka na pozór prostych przedsięwzięć organizacyjnych. Odbyta wizyta uświadomiła, że podstawowym czynnikiem do produkcji materiału filmowego jest ogrom pracy wykwalifikowanego personelu i specjalistycznego sprzętu.Uczniowie zwiedzili również sejm i uczestniczyli w wykładzie dotyczącym historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

Młodzież uczestnicząca w projekcie uczy się obsługiwać nowoczesny sprzęt audio-wizualny, rozwija umiejętności dziennikarskie i redakcyjne oraz poznaje możliwości oraz zagrożenia wynikające z nieumiejętnego korzystania z mediów. Młodzi dziennikarze wykazują dużo entuzjazmu i kreatywnego myślenia tworząc szkolną kronikę w wersji elektronicznej. Rejestrują życie szkoły, wydarzenia z akademii oraz szkolne wyjazdy. Rozwijają swoje zainteresowania i pasje spędzając wolny czas, ucząc się i dobrze bawiąc jednocześnie.

newsduze/sejm.JPG

newsduze/pow1.JPG

newsduze/pow2.png

newsduze/pow3.png

newsduze/pow4.png

Autor tekstu: ZS Głogówek

Publikacja aktualności: 2017-11-22, godz.: 10:25
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 838679