PERSPEKTYWY
Dewiza

Piątek, 14 - Grudzień 2018r.
menu

Z kulturą na „ty” , czyli wizyta klasy 2 LO i 2 T w Teatrze im. J. Kochanowskiego oraz Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

Dnia 06.12.2017r. klasy 2LO oraz 2T pod opieką p. B. Janecko i G. Nalepy uczestniczyły w cieszącym się dużą popularnością spektaklu – „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej ,w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu.

Sztuka wystawiana była na Małej Scenie, gdzie widownia „otacza” scenę, co zapewnia bliski, a wręcz bezpośredni kontakt z aktorami i tym, co dzieje się na scenie.

Spektakl na opolskiej scenie reżyseruje Giovanny Castellanos – Kolumbijczyk, którego inscenizacja jest świeżym spojrzeniem na tekst należący do polskiego kanonu literatury dramatycznej. Tytułowa bohaterka „Moralności pani Dulskiej” poza domem kreuje wyidealizowany wizerunek samej siebie i całej swojej rodziny. A w domowym zaciszu skrywane są niemoralne sekrety i mroczne tajemnice. Jednak za sztuczną i pełną hipokryzji fasadą, kryje się jednak młodzieńczy bunt, który właśnie dojrzał, by wyjść na światło dzienne.Młodzież, która zazwyczaj stroni od teatru, przyjęła sztukę entuzjastycznie, nagradzając aktorów gromkimi brawami.

Po wizycie w Teatrze, klasy udały się do Galerii Sztuki Współczesnej, gdzie młodzież mogła obejrzeć najlepsze fotografie prasowe prezentowane w ramach wystawy World Press Photo. Na wystawę składają się prace nagradzane i wyróżniane w największym i najbardziej prestiżowym konkursie fotografii prasowej organizowanym przez Fundację World Press Photo w Amsterdamie. W tym roku jest to już 60 edycja.

Ekspozycja prezentowana jest w około 45 krajach świata. W Polsce można ją obejrzeć w kilku miejscach, a jednym z nich jest Opole. Uczniowie mogli obejrzeć niesamowite fotografie nagrodzone w 8 kategoriach, tj. sprawy współczesne, życie codzienne, wiadomości, projekty długoterminowe, przyroda, ludzie, sport, wydarzenia oraz zdjęcie roku.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia tej wystawy, jak i spektaklu w Teatrze . Gwarantujemy, iż kontakt z kulturą wysoką i sztuką pozostawi w Was poczucie wyższych wartości i usatysfakcjonuje nawet zatwardziałych przeciwników sztuki i kultury wysokiej.

newsduze/tat1.jpg

newsduze/tat2.jpg

newsduze/tat3.jpg

newsduze/fpr3.jpg

newsduze/fpr4.jpg

newsduze/fpr5.jpg

Autor tekstu: ZS Głogówek

Publikacja aktualności: 2018-01-05, godz.: 00:23
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 838682