PERSPEKTYWY
Dewiza

Niedziela, 19 - Maj 2019r.
menu

WYJAZD STUDYJNY NA UNIWERSYTET OPOLSKI

19-tego marca młodzież klasy II LO uczestniczyła w warsztatach językowych pt. ,, Everything you`d like to know about the Netherlands but you`re afraid to ask. Including some survival Dutch phrases'' zorganizowanych w ramach Tygodnia Germanistyki Opolskiej. Wykładowcy i studenci specjalizacji Germanistik mit Niederlaendisch zaprezentowali odmienność i różnorodność kultury niderlandzkiej.

Uczestnicy warsztatów mieli możliwość wykazania się zdobytą wiedzą w krótkim quizie.Ponadto w ramach mini lekcji języka niderlandzkiego ( nie flamandzkiego , ani holenderskiego ) poznali zwroty przydatne w codziennej komunikacji. Ich polskie znaczenie okazywało się nierzadko zaskakujące mimo podobieństwa do języka angielskiego czy niemieckiego.

Oprócz wizyty w Instytucie Filologii Germańskiej młodzież zwiedziła gmach Collegium Maius a w nim jedyne w kraju Muzeum Uniwersyteckie. Wiedzę nabytą w czasie wyjazdu młodzież wykorzysta na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego.

newsduze/tgt1.jpg

newsduze/tgt3.jpg

newsduze/tgt4.jpg

Autor tekstu: ZS Głogówek

Publikacja aktualności: 2018-03-22, godz.: 09:27
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 886684