PERSPEKTYWY
Dewiza

Niedziela, 7 - Czerwiec 2020r.
menu

KONKURS POEZJI CZYTANEJ

Dnia 17.04.2018. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Poezji Czytanej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z pionu Liceum Ogólnokształcącego, Technikum, jak również Szkoły Branżowej.

Uczniowie przedstawili wiersze trzech polskich współczesnych poetów: Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta oraz Tadeusza Różewicza. Gdy młodzi ludzie słyszą słowo „poezja”, niejednokrotnie kojarzą je z czymś nudnymi trudnym do zrozumienia. Komisja Przedmiotów Humanistycznych – organizator konkursu – poprzez przeprowadzenie tej imprezy, chciała przełamać stereotypowe myślenie młodzieży o poezji. W słowie wstępnym usłyszeliśmy, iż poezja jest światem przeżyć i refleksji. Jest jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów. Poezja jednoczy, a nie dzieli.

I póki ona istnieje, ma sens język i rozmowa z drugim człowiekiem.Naszych szkolnych deklamatorów oceniało jury w składzie: p. Iwona Stochmiałek, p. I. Czaja, p. I. Knysz oraz p.G. Nalepa. Po wysłuchaniu wszystkich wierszy konkursowych, jury wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajęła uczennica klasy 3 LO – Vanessa Kurowski, która przedstawiła wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „ Śmiech”. II miejsce zajęła uczennica klasy 3 LO – Karolina Piela, która zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”. III miejsce zajął uczeń klasy 2 T – Szymon Matuszczyk z wierszem Tadeusza Różewicza „Dom lalek”.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za dostarczenie nam wielu „poetycznych” wzruszeń i wrażeń.

newsduze/kr1.jpg

newsduze/kr2.jpg

newsduze/kr3.jpg

newsduze/kr4.jpg

Autor tekstu: ZS Głogówek

Publikacja aktualności: 2018-04-18, godz.: 08:24
Powrót do przeglądania aktualności

Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 1037880