PERSPEKTYWY
Dewiza

Poniedziałek, 20 - Wrzesień 2021r.
menu

Najnowsze informacje z naszej szkoły

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  10  ,   11   ,  12  , (...)  23  , (...)  30  , (...)  42  ,  43   | następna strona »
News

UROCZYSTE OTWARCIE SZKOLNEGO PUNKTU INFORMACJI I KARIERY

Publikacja: 2019-06-14, godz.: 12:27

W dniu wczorajszym, w Zespole Szkół w Głogówku odbyło się uroczyste otwarcie zaaranżowanego przez lokalne firmy Szkolnego Punktu Informacji i Kariery w ramach projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”.

Na gali gościliśmy m.in. Marszałka Województwa Opolskiego, Opolskiego Kuratora Oświaty, Zastępcę Starosty Prudnickiego, Dyrektora Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu, Burmistrza Głogówka, właścicieli, prezesów i przedstawicieli firm: Multiserwis Sp. z o.o., Filplast Sp. z o.o., B+K Polska GmbH Sp.K., Krzysztof Cichon Internationale Transport Sp. z o.o., Morawiec Transport Sp. z o.o. , jak również przedstawicieli lokalnych środowisk edukacyjnych i społecznych.

Podczas uroczystości omówiono efekty współpracy z lokalnym biznesem , projekty dotyczące szkolnictwa zawodowego w woj. opolskim oraz dokonano uroczystego otwarcia pracowni SZPIK-u. Podpisana została również umowa o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół oraz przedstawicielami najważniejszych, lokalnych firm, mająca na celu propagowanie i podnoszenie efektów kształcenia , jak również wspieranie szkolnictwa zawodowego oraz pozyskiwanie nowych pracowników, szczególnie wśród ludzi młodych.

Szkolny Punkt Informacji i Kariery umożliwi młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych świadome przygotowanie do planowania przyszłej kariery zawodowej w oparciu o profesjonalne doradztwo zawodowe.


Czytaj całość aktualności »
News

SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE – KADECI

Publikacja: 2019-06-12, godz.: 16:20
12 czerwca Zespół Szkół był gospodarzem zawodów sportowych „Sprawni jak żołnierze – Kadeci” zorganizowanych dla młodzieży klas podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyły drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Głogówku, jak również drużyny ze Szkoły Podstawowej w Szonowie i Biedrzychowicach. Zawodnicy startowali w konkurencji strzeleckiej, rzutu granatem, biegu z przeszkodami oraz udzielania pierwszej pomocy. Najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogówku, albowiem zarówno drużyna dziewcząt , jak i chłopców zdobyła 1 miejsce. Gratulujemy !

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy sportowej postawy.


Czytaj całość aktualności »
News

Oferta współpracy - spotkanie informacyjne

Publikacja: 2019-06-03, godz.: 12:37
Spotkanie informacyjne dla rodziców odbędzie się 13 maja br. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół w Głogówku o godzinie 17:00.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz informacjami zawartymi na stronie www firmy Multiserwis w Krapkowicach.
Od roku szkolnego 2019/2020 planujemy otworzyć w Zespole Szkół w Głogówku naszą klasę patronacką.
MULTISERWIS.COM

Czytaj całość aktualności »
News

NASZA SZKOLNA GAZETA „ ZS MAGAZINE” NAJLEPSZA W POLSCE! I MIEJSCE W XXV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA GAZETĘ SZKOLNĄ

Publikacja: 2019-05-29, godz.: 07:20

Kolejny sukces naszej redakcji ZS Magazine, która wzięła udział w XXV Ogólnopolskim Konkursie na Gazetę Szkolną „Nasza Gazeta” . Spośród setek szkolnych gazet przesłanych na konkurs , nasz magazyn zajął I miejsce w kategorii gazet szkół średnich, co oznacza, że uzyskaliśmy tytuł najlepszej szkolnej gazety w Polsce ! Uroczysta gala odbyła się 23 maja w Pałacu Młodzieży w Katowicach. W tym miejscu składamy gratulacje redaktorowi gazety Łukaszowi Lazarowi (kl.2T) oraz wszystkim uczniom pracującym w redakcji. Bez nich ten sukces byłby niemożliwy.


Czytaj całość aktualności »
News

NASI STRZELCY ZNOWU NAJLEPSI ! LVIII WOJEWÓDZKIE ZAWODY STRZELECKIE „O SREBRNE MUSZKIETY 2019”

Publikacja: 2019-05-24, godz.: 07:21

Kolejny sukces naszej ekipy strzeleckiej! Zarówno drużyna chłopców (skład: Kamil Winkler, Aleksander Tyburczy, Michał Karel), jak i dziewcząt (skład: Agata Chojecka, Paulina Blaszczyk, Jesika Karolkiewicz) 23 maja zwyciężyli w LVIII Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety 2019” , których organizatorem był Zespół Szkół oraz Bractwo Strzeleckie w Głogówku. W zawodach uczestniczyło siedem drużyn z województwa opolskiego a zawodnicy strzelali z karabinu sportowego na odległość 50 m z pozycji leżącej . To nie jedyny sukces naszych zawodników, albowiem również indywidualnie nasi strzelcy zgarnęli wszystkie nagrody. W kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Agata Chojecka, II miejsce Jesika Karolkiewicz a III miejsce przypadło w udziale Paulinie Blaszczyk. W kategorii chłopców I miejsce zajął Kamil Winkler, II miejsce Aleksander Tyburczy a III miejsce Michał Karel. W najbliższym czasie nasi zawodnicy będą reprezentować województwo opolskie w zawodach centralnych.

Gratulujemy sukcesu zarówno zawodnikom, jak i opiekunowi grupy p. K. Strzodzie. Wszystkim drużynom uczestniczącym w zawodach również składamy gratulacje i podziękowania za sportową postawę.


Czytaj całość aktualności »
News

SUKCES NASZYCH ZAWODNIKÓW W XLII WOJEWÓDZKICH ZAWODACH „SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE” !

Publikacja: 2019-05-23, godz.: 18:37

Po raz kolejny Zespół Szkół w Głogówku był gospodarzem wojewódzkich zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”. 21 maja kilkanaście drużyn z województwa opolskiego walczyło o zwycięstwo, a tym samym o zaszczyt wzięcia udziału w zawodach centralnych. Drużyny męskie, jak i żeńskie zmagały się w konkurencji strzeleckiej, rzutu granatem, biegu na orientację oraz biegu z przeszkodami. Nasza drużyna chłopców w składzie : Aleksander Tyburczy, Kamil Winkler, Krzysztof Koczula, jak i drużyna dziewcząt w składzie: Nikola Białek, Angelika Kulpa, Sandra Przyklenk zajęły I miejsce !!!

Gratulujemy ogromnego sukcesu zarówno naszym zawodnikom , jak i opiekunom drużyn: p. S. Bogoczowi oraz p. K. Strzodzie.

Wszystkim drużynom uczestniczącym w zawodach również składamy gratulacje i podziękowania za sportową postawę.


Czytaj całość aktualności »
News

DNI OTWARTE W ZESPOLE SZKÓŁ

Publikacja: 2019-05-14, godz.: 14:23
10 i 13 maja Zespół Szkół gościł w swoich murach ósmoklasistów oraz gimnazjalistów w ramach Dni Otwartych. Odwiedzili nas uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z Głogówka, Szonowa, Biedrzychowic, Kórnicy, Walec, Białej oraz Racławic Śląskich. Mieli oni okazję obejrzeć pomieszczenia lekcyjne, siłownię, strzelnicę , jak również wysłuchać prezentacji uczniów Zespołu Szkół na temat różnorodnych zajęć prowadzonych w szkole. Dni Otwarte to inicjatywa, która ma umożliwić młodszym uczniom zapoznanie się z ofertą szkoły, jak również zachęcić ich do wyboru właśnie naszej szkoły. Mamy nadzieję, że Dni Otwarte spełniły oczekiwania uczniów i z wieloma z nich spotkamy się już we wrześniu. W tym miejscu, składamy podziękowania Dyrekcji wszystkich ww. szkół, za umożliwienie swoim wychowankom odwiedzenia naszej placówki.
Czytaj całość aktualności »
News

MATURA ROZPOCZĘTA !

Publikacja: 2019-05-07, godz.: 09:16
6 maja punktualnie o godzinie 9.00 nasi maturzyści rozpoczęli maturalny maraton. Na początek język polski i …. „Dziady” cz.3, których nikt się nie spodziewał. W opinii maturzystów tegoroczny egzamin z języka polskiego nie należał do łatwych, lecz mamy nadzieję, że nasi uczniowie uzyskają same dobre wyniki. W kolejnych dniach czekają ich zmagania matematyczne oraz język angielski. Drodzy Maturzyści życzymy połamania pióra !
Czytaj całość aktualności »
News

DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁE 3 LATA ! – KLASA 3 LO

Publikacja: 2019-04-29, godz.: 09:10
To był dla nas niezapomniany czas , spotkaliśmy fajnych nauczycieli i zawarliśmy mnóstwo nowych znajomości. Wynosimy z tej szkoły bagaż wspomnień, nowych doświadczeń i zdobytej wiedzy. Cieszyliśmy się, gdy mogliśmy reprezentować naszą szkołę w różnych zawodach i konkursach, miło wspominamy wszystkie nasze wycieczki i oczywiście Studniówkę. Podczas pobytu w tej szkole towarzyszyły nam chyba wszystkie możliwe emocje, był śmiech i były łzy, chwile radości i chwile zwątpienia i stresu. Jednak nikt z nas nie żałuje wyboru tej szkoły i każdy z nas zostawia tutaj cząstkę siebie. Drodzy Nauczyciele, Koledzy i Koleżanki dziękujemy za te 3 lata i mamy nadzieję, że będziecie nas miło wspominać. Trzymajcie za nas kciuki na maturze !!!
Czytaj całość aktualności »
News

ROZDANIE ŚWIADECTW W KLASIE MATURALNEJ

Publikacja: 2019-04-29, godz.: 08:18
26 kwietnia w auli szkolnej odbyła się uroczystość rozdania świadectw uczniom klasy 3 LO oraz słuchaczom LOdD. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami i dyplomami. Nasi absolwenci pożegnali się z nauczycielami dziękując za trud i poświęcenie włożony w ich edukację i wyrazili słowa uznania dla wszystkich tych, którzy przyczynili się do ich sukcesu edukacyjnego. Trzymając dumnie w swoich dłoniach świadectwa ukończenia szkoły nasi absolwenci pożegnali się słowami Gabriela Marqueza: „Nie płacz, że się skończyło , tylko uśmiechaj, że Ci się to przytrafiło”. A my żegnamy się z naszymi absolwentami życząc im podejmowania dobrych decyzji, powodzenia w przezwyciężaniu trudności w dorosłym życiu , no i oczywiście jak najlepszych wyników egzaminu maturalnego !
Czytaj całość aktualności »
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  10  ,   11   ,  12  , (...)  23  , (...)  30  , (...)  42  ,  43   | następna strona »
Do góry
Szkoła
Cele

- Kierować procesem rozwoju osobowości i dojrzewania ucznia by osiągnąć pożądane postawy moralne, rodzinne i obywatelskie.

- Wyposażyć ucznia w kompetencje umożliwiające mu samorealizację oraz zaspokojenie jego aspiracji życiowych i zawodowych.

Dane

Zespół Szkół w Głogówku
ul. Powstańców 34
48-250 Głogówek
Tel/Fax: 77-4373-301 , kom: 500-212-954
e-mail:
sekretariat@zsglogowek.pl
admin@zsglogowek.pl
Sekretariat czynny w godz. 07.00-15.00
od poniedziałku do piątku.

Webinspiracje Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie serwisu agencja interaktywna WebInspiracje - Stanisław Stadnicki.
Licznik odwiedzin: 1314312